8 טיפים לבטיחות במקום העבודה שכל עובד צריך לדעת – יזהר כוכבי

תוכן עניינים

בין אם אתה עובד במשרד, בחנות קמעונאית או במפעל, חשוב לדעת איך לשמור על בטיחות בעבודה.

 

להלן 8 טיפים לבטיחות במקום העבודה מאת יזהר כוכבי שכל עובד צריך לדעת.

 

  1. דע את מסלול הפינוי למקום העבודה שלך. במקרה של שריפה או חירום אחר, תצטרך לדעת כיצד לפנות בבטחה את הבניין. ודאו שאתם יודעים היכן נמצאים כל היציאות והכירו את מסלול הפינוי. במידת האפשר, צעדו במסלול כדי שתדעו בדיוק מה לעשות במצב חירום.

 

  1. היו מודעים לסכנות פוטנציאליות באזור העבודה שלכם. הקדישו כמה דקות בכל יום כדי להסתכל מסביב ולזהות סכנות אפשריות. אם אתה רואה משהו שעלול להיות מסוכן, דווח על כך למפקד שלך מיד. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער!

 

  1. השתמש בטכניקות הרמה נכונות. פציעות רבות מתרחשות מדי שנה עקב הרמת חפצים כבדים בצורה לא נכונה. כאשר מרימים משהו כבד, הקפידו להשתמש בטכניקות הרמה נכונות ותמיד בקשו עזרה אם אינכם בטוחים כיצד להרים משהו בבטחה.

 

  1. שימו לב למה שאתם עושים. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לתאונות עבודה היא שעובדים לא שמים לב למה שהם עושים. בין אם אתם מפעילים מכונות או פשוט מסתובבים במשרד, חשוב לשים לב לסביבה ולהישאר ממוקדים במשימה שלפניכם.

 

  1. ללבוש את ציוד הבטיחות המתאים. בהתאם לעבודה שלך, ייתכן שתצטרך ללבוש ציוד בטיחות מיוחד כגון כובע קשיח, אטמי אוזניים או כפפות. אם אינך בטוח איזה ציוד בטיחות עליך ללבוש, שאל את הממונה או מנהל הבטיחות שלך.

 

  1. אל תעשה קיצורי דרך. זה מפתה לעשות קיצורי דרך כשאתה עסוק בעבודה, אבל זה עלול לגרום לרוב לתאונות. לדוגמה, אם אתה אמור להשתמש במדרגות אך מחליט לעלות במעלית במקום זאת, אתה עלול להיתקע במעלית אם יש הפסקת חשמל. לקחת קיצורי דרך לעולם לא שווה לסכן את הבטיחות שלך!

 

7 . דווח מיד על תאונות או כמעט תאונות. אם יש לך תאונה או עדים למישהו אחר שעובר תאונה, חשוב לדווח על כך מיד. זה יעזור למנוע תאונות עתידיות לקרות.

 

8 . הקפד להתחמם לפני תחילת המשמרת שלך. פציעות רבות במקום העבודה מתרחשות מכיוון שהעובדים אינם מתחממים כראוי לפני תחילת המשמרות שלהם. הקפד להקדיש כמה דקות כדי לחמם את השרירים שלך לפני תחילת העבודה במשך היום. מסקנה: על ידי ביצוע טיפים פשוטים אלה לבטיחות במקום העבודה, תוכל לסייע במניעת תאונות ופציעות במקום העבודה שלך. להישאר בטוח!

 

שאלות נפוצות

  1. מה עלי לעשות אם אני רואה סכנה פוטנציאלית במקום העבודה שלי?

אם אתה רואה משהו שעלול להיות מסוכן, דווח על כך מיד לממונה עליך. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער!

 

  1. מה עלי לעשות אם אני לא בטוח איך להרים משהו בבטחה?

אם אינך בטוח כיצד להרים משהו בבטחה, בקש עזרה מעמית לעבודה או ממונה.

 

  1. מה עלי לעשות אם אני עד לתאונה במקום העבודה?

אם אתם עדים לתאונה במקום העבודה, חשוב לדווח עליה מיד. זה יעזור למנוע תאונות עתידיות לקרות.

 

  1. האם יש צורך להתחמם לפני תחילת המשמרת שלי?

פציעות רבות במקום העבודה מתרחשות מכיוון שהעובדים אינם מתחממים כראוי לפני תחילת המשמרות שלהם. מומלץ להקדיש כמה דקות לחימום השרירים לפני תחילת העבודה של היום.

 

סיכום

אל תהססו לבקש עזרה אם אינכם בטוחים במשהו.

אם אתה אי פעם לא בטוח לגבי משהו במקום העבודה שלך, בין אם זה איך להרים משהו בבטחה או איזה ציוד בטיחות אתה צריך ללבוש, אל תהסס לבקש עזרה מממונה או מנהל בטיחות. עדיף להיות בטוח מאשר להצטער!

 

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים