תהליך ליטוש שיש

 

שיש הוא חומר יפה ויוקרתי שיכול לגרום לכל משטח להיראות אלגנטי ויקר. עם זאת, יכול להיות קשה לשמור על השיש במיטבו ללא טיפול ותחזוקה נאותים. במדריך זה נלמד אתכם כיצד ללטש שיש כך שישמור על הברק והזוהר שלו לאורך שנים!

 

חשוב להבין ששיש הוא אבן טבעית. המשמעות היא שהוא נקבובי וניתן לשרוט אותו או להכתים אותו בקלות. מסיבה זו, חשוב לנקוט משנה זהירות בניקוי וליטוש שיש. אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על משטחי השיש שלך היא לאטום אותם על בסיס קבוע. זה יעזור למלא את כל הנקבוביות ולמנוע כתמים לחדור פני השטח.

ישנם מגוון חומרי איטום זמינים בשוק, אז הקפידו לבחור אחד שמיועד במיוחד לשימוש על שיש.

 

כשמגיע הזמן ללטש את משטחי השיש שלך, תצטרך להשתמש בתכשיר ניקוי עדין ובמטלית רכה. לעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי שוחקים או מקרצפים על שיש, מכיוון שהם עלולים להזיק למשטח. במקום זאת, התמקד בשימוש בתנועות מעגליות כדי ללטש את פני השטח עד שהוא מבריק.

 

אבן שיש

אבן שיש מלוטשת היא משטח חלק ומבריק שעבר ליטוש או גימור דמוי מראה. ליטוש אבן נעשה עם סוג כלשהו של כלי עבודה חשמליים, כמו חוצץ או מלטשת. הדבר הראשון שצריך להבין לגבי ליטוש אבן הוא שיש סוגים שונים של אבנים. לכל אחד מהם רמות קשיות שונות, מה שאומר שהם דורשים חומרי ליטוש שונים. לדוגמה, גרניט הוא אבן קשה מאוד ודורשים חומרי מליטה מיוחדים ליצירת גימור חלק. אבן סבון היא אבן הרבה יותר רכה וניתן ללטש אותה עם מגוון חומרים שונים. ברגע שאתה יודע עם איזה סוג אבן אתה עובד, אז אתה יכול לבחור את חומר הליטוש המתאים. השלב הבא הוא מריחת הלק על האבן באמצעות מטלית רכה.

 

כיצד לשמור על משטחי השיש

שיש זה אבן רכה שעלולה להינזק בקלות מבלאי יומיומי. כדי לשמור על משטחי השיש שלך במיטבם, חשוב לנקוט באמצעי זהירות פשוטים. ראשית, השתמש תמיד בתחתיות או בפלייסמטים בעת הגשת מזון או משקאות על משטחי שיש. זה יעזור למנוע כתמים משפכים. שנית, הימנע משימוש בחומרי ניקוי קשים על שיש, שכן אלו עלולים לפגוע במשטח. במקום זאת, בחר בחומרי ניקוי עדינים, ניטרליים ל-pH. לבסוף, אם אתם מבחינים  בשריטות או כתמים כלשהם על משטחי השיש, פעלו במהירות כדי להסיר אותם. על ידי נקיטת כמה צעדים פשוטים, אתה יכול לשמור על משטחי השיש שלך להיראות כמו חדשים במשך שנים רבות.

חומרי איטום

כשמדובר בחומרי איטום, ישנן מספר אפשרויות זמינות, שלכל אחד יש מערכת יתרונות וחסרונות משלו. לדוגמה, חומרי איטום על בסיס מים קלים יחסית ליישום, אך יש צורך ליישם אותם מחדש בתדירות גבוהה יותר מאשר סוגים אחרים של חומרי איטום. חומרי איטום על בסיס שמן מספקים הגנה לאורך זמן, אך הם עשויים להיות קשים להסרה אם אי פעם תצטרך לתקן או להחליף את השיש. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, לרוב מומלץ להשתמש באיטום אפוקסי דו-חלקי. סוג זה של איטום יוצר קשר חזק ועמיד בפני נזקי חום ומים כאחד. עם זאת, חשוב לציין שחומרי איטום אפוקסי יכולים להצהיב לאורך זמן, ולכן חשוב לבחור נוסחה ברורה.

 

סיכום

שיש הוא חומר יפה ויוקרתי שיכול לגרום לכל משטח להיראות אלגנטי ויקר. עם זאת, יכול להיות קשה לשמור על השיש במיטבו ללא טיפול ותחזוקה נאותים. במדריך זה, נלמד אותך כיצד ללטש שיש כך שישמור על הברק והזוהר שלו לאורך שנים!

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים