איתור רטיבות

רטיבות בדירה. ממה היא יכולה להיגרם? ולמה בכלל צריך לאתר אותה?

 

מאיפה המים מגיעים?

  • ובכן, יש מים שיכולים להיכנס לדירה. יכול להיות שהם מגיעים מהצנרת – אולי יש חוסר איטום בין הצינורות, והמים מטפטפים, או שאפילו צינור התפוצץ.
  • אולי הגג או הקירות לא אוטמים, או אפילו משהו באיטום של המשקופים, בין אם לחלון או לדלת. ועל כן, יש רטיבות בבית.

 

 

איך יודעים שישנה רטיבות בבית?

ובכן, ישנם אלמנטים בבית, שיכולים להיות בהחלט חסיני רטיבות פננו לחברת NUFLOW . ואנחנו מדברים  כאן על אריחים לחדרי אמבטיה, ומה לא. ועם זאת, אין זה בהכרח המצב, שכל האריחים בבית יהיו חסיני מים. כמו גם, לא בהכרח שיש על הקירות טפטים ואריחים חסיני מים, וכיוצא בזה.

 

זיהוי הסימנים

  • על כן, כל דבר שרגיש למים בבית, עדיף שלא לחשוף אותו לרטיבות.
  • ולא תמיד, ברור אם ישנה רטיבות.
  • כלומר, אם יש טפטוף שמגיע מהגג, והוא לא ברור מאליו, אך נדמה שיש נזקי רטיבות – כמו פטריות, עובש, התנפחות של קירות, רצפות, וכיוצא בזה – אולי זה יהיה חכם ונבון, לבדוק ואף להזמין טכנאי לאיתור רטיבות.

 

 

ענייני צנרת

בעיקר נכון הדבר, אם הרטיבות נובעת מתקלה בצנרת איתור נזילות במצלמה טרמית, אשר היא לא ברורה לעין – כיוון שלא מדובר על צינור שהתפוצץ. בייחוד אם מדובר בצנרת שנמצאת באחריות השכן, אולי בדירה אחרת בבניין משותף, שכן אז – לא תהיה בכלל סיבה לחשוד שיש בעיה בצנרת, אלא אם כן מוצאים נזקי רטיבות. ואם באמת נפסלו כל הסיבות, ולא מבינים איך לאתר את הרטיבות – אפשר להזמין מומחה, או לשאול את השכן – כדי להסתכל על הצנרת שלו – כדי לצמצם את טווח האפשרויות, ולגלות אם זה המקרה. או שמא, דבר מה אחר.

 

 

סיבות אפשריות לרטיבות

כך שאם נרצה לסכם את זה, ישנן שתי סיבות עיקריות לכך שתהיה רטיבות בדירה. בין אם זה בעיית איטום – כלומר, מים שמגיעים ממקור חיצוני לתוך פנים המבנה, או בעיית נזילה – כלומר, מים שאמורים לזרום באופן מוכל, אך חדרו מעבר לדפנות הצורה שהייתה אמורה להכיל אותם – כמו צינורות הצנרת.

 

 

מדוע בכלל לשקול איתור רטיבות?

הרבה מהצנרת נמצאת תחת לרצפות, מאחורי קירות – וכיוצא בזה. על כן, זה לא שאנחנו אמורים לדעת ולראות מה קורה איתה, בכל מקרה. באם היא צוברת חלודה, מתבלה או הופכת לפגיעה, או שהחיבורים שלה משתחררים (או מלכתחילה לא הותקנו כראוי), זה לא לנו מלחשוד בכלל.

 

כך שאם יש קירות רטובים, עובש, קילופים בקיר, ירקת על הקיר, שינוי צבע המרצפות – וכיוצא בזה, כמו גם חשבון מים גבוה מהרגיל, למרות שתדירות המים נשארה פחות או יותר אותו הדבר – אפשר, שישנם מים זורמים, שנמצאים בשטח, ומרטיבים את זמנם, מה שנקרא. ועל כן, איתור רטיבות יכול לעזור בגילוי המוקד ומתן מענה בעבורו.

 

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים

כמה עולה כתר?

  כתרים דנטליים נחשבים בשנים האחרונות לפתרונות מעולים להשבת המראה האסתטי והתפקוד התקין של שן פגועה. הם מסייעים להחזיר את השיניים הבריאות ולשפר את החיוך

קר עוד
בלוג
191natan@gmail.com

בן ממשיך פיצוי אחים

על פי תקנות האגודות השיתופיות התשל"ג- 1973,  נקבע היחס הנכון אל בן ממשיך. תקנות אלו מגדירות בין השאר מונחים מרכזיים הקשורים להתנהלות המושב או המשק

קר עוד

עבודה בחול

  ישראלים רבים אחרי שנות השירות הארוכות רוצים להשתחרר קצת, להתאוורר, ללכת לחפש את עצמם בעולמות אחרים, כאלו שלא יצא להם עדיין להכיר. עבודה בחול

קר עוד