תיקון סוככים – כך תוכלו לתת לסוכך הישן שלכם מראה חדש

תוכן עניינים

להתחדש זה תמיד דבר נעים, וכולנו אוהבים להתחדש בדברים שונים. בעניין הזה, הסוככים אינם שונים. גם סוכך עלול, עם השנים, לדהות, להתקלקל, להתיישן או להישבר, עד כדי כך שנרצה חדש; ולפעמים אנחנו פשוט רוצים משהו חדש לשמוח בו, גם אם הישן עוד ממש מתפקד בסדר גמור.

אז אפשרות אחת היא לזרוק את הישן ולהחליף לחדש, ואפשרות נוספת היא לתקן ולחדש את הסוכך הקיים. איזה חלקים בסוכך אפשר לתקן ולחדש?

מתי כדאי לשקול תיקון סוככים?

כאמור, “חוק ההתיישנות” חל על סוככים באותה מידה שהוא חל על כל דבר אחר. כלומר, יריעת הגג, שחשופה לאורך השנה לשמש ולרוח, עלולה להיקרע; החלקים החשמליים, כמו השלט או התאורה, עלולים להיפגם; המבנה השלדי עלול להיחלש לאורך זמן ולהישחק; הצבעים עלולים לדהות, או שכבר אינם מתאימים לזמן ונראים מיושנים; ותקלות שונות עלולות להתרחש ולפגום ביכולת שלכם להשתמש בסוכך ובהנאה שלכם ממנו.

במקרים כאלה, ולפני שאתם מחליפים סוכך ישן בחדש, כדאי שתכירו את השירות של "צללית סוככים" לחידוש ותיקון סוככים קיימים, גם כאלו שנקנו בחברות אחרות.

המדריך – מה ניתן לתיקון בסוככים?

אמנם לא כל דבר ניתן לתיקון בסוכך הישן, אבל לפני שמחליטים להחליף, כדאי שתדעו אילו חלקים ורכיבים כן ניתן לחדש.

  • לפני הכול, ניתן לנקות את הסוכך, להבריק אותו ולהשיב לו מראה מזמין ונעים.
  • אם יש דליפה של גשם מהסוכך בחורף, ניתן לבצע איטום מחדש לבד. כמו כן ניתן גם להחליף את יריעת ההצללה ביריעה חדשה, איכותית יותר ובצבעים המתאימים לכם.
  • אם יש ברשותכם סוכך זרועות שהתעקם מעט, ניתן בהחלט להחליף את הזרועות הישנות בזרועות חדשות ועמידות.
  • במקרה של ציפורניים שנשברו בסוכך, גם אותן ניתן להחליף או לתקן.
  • אם הסוכך מסרב להיסגר ולהיפתח כמו בעבר – אפשר בהחלט להחליף את חבל ההרמה ואת סט הגלגלים שעליהם נע הסוכך.
  • במידה והתקלקל משהו בחלקים החשמליים האחראיים על כיוון השיפוע של הסוכך, או על פתיחתו וסגירתו – גם את אלה ניתן לתקן, כמובן, או להחליף, על פי הצורך.

מה עוד חשוב לדעת לפני שמחליטים על תיקון הסוככים?

חברות שונות מציעות תיקון וחידוש לחלקים מסוימים, ולאחרים לא. מדיניות החידוש של כל חברה היא פועל יוצא של אפשרויות ומגבלות טכניות, וכן סוגיות אחרות, כמו, למשל, לקיחת אחריות על חידוש סוככים שלא הוקמו מלכתחילה על ידי החברה. כדאי לברר את הנקודות האלה עם נציגי החברות שאתם בודקים איתם את חידוש הסוכך שלכם.

חשוב לציין שטווח המחירים של חידוש הסוככים יכול להיות רחב, מפני שמדובר ברכיבים שונים ובחברות שונות. לכן, כדאי להשקיע קצת זמן, להשוות, ולחפש את ההצעות הכדאיות יותר.

חידוש סוככים אולי אינו מוחלט ואינו מתאפשר תמיד ובכל מצב, אבל חשוב לדעת שבמקרים רבים הוא אפשרי, ולשקול גם את האפשרות הזאת כשאתם רוצים לחדש ולהתחדש.

רוצים לדעת עוד? היכנסו לאתר צללית סוככים, קבעו פגישת ייעוץ חינם, ואנו נבדוק האם אפשר לתקן את הסוכך הישן שלכם!

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים