מדריך לבחירת פרגולה מעץ

תוכן עניינים

פרגולה מעץ היא ללא ספק אחד מאמצעי ההצללה האלגנטיים ביותר שיש כיום בנמצא. פרגולת עץ משדרגת את החצר והבית כולו ומקנה לו מראה טבעי וחמים.

על מנת  לבחור את הפרגולה שמתאימה לנו ביותר נצטרך להכיר מעט טוב יותר את סוגי העצים השונים, התכונות והמחירים של כל אחד מהם.

הערה – כל המחירים ללא חיפוי למעט אם צוין אחרת

לחץ כאן למידע נוסף אודות פרגולות עץ – השוואת מחירים

פרגולה מעץ אורן

פרגולה מעץ אורן היא הפרגולה הפשוטה ביותר, אך עדיין מתאימה מאוד לתנאי האקלים השוררים בארץ . עץ האורן אמנם עמיד ומסיבי פחות מהעצים האחרים, אך החתכים שלו קטנים יותר. מחירו יכול להגיע לקצת יותר מחצי מזה של הפרגולות האחרות (מתחיל ב – 350 ש"ח ומגיע עד ל – 650 ש"ח למ"ר).

על עץ האורן לעבור לא רק תהליך של שימון ושיוף, אלא גם תהליך של חיטוי אשר יוכל להגן עליו מפני מזיקים שונים כגון חרקים.

היתרון המרכזי של עץ האורן הוא שקל לצבוע אותו בצבעים שונים. כמו כן, הוא מתאים יותר לחיפויים קלים כגון במבוק ולבתים בהם שימוש בעץ גושני עשוי לתפוס נפח גדול מדי.

פרגולה מעץ גושני

פרגולה מעץ גושני היא הפרגולה היוקרתית ביותר והחתכים שלה הם גדולים (עד 40 סמ"ר ואורך קורה של 12 מטר) ובעל צבע בהיר. העץ הגושני הוא עץ גס יחסית בעל מרקם מחוספס המכיל הרבה מאוד קוצים ולכן יש לשייף ולהקצה אותו לפני שניתן יהיה להשתמש בו.

העץ הגושני כשלעצמו נחלק לשלושה סוגים עיקריים : דאגלס פייר בעל גוון אדמדם ורדרד ואלסטיות גבוהה המתאימה לבניית פרגולות, גושני לבן בעל גוון לבן צהוב או חום בהיר וסוג שלישי שהוא עץ האלון הגושני. האלון הגושני הוא קשה יותר ולכן אפשר לבנות באמצעותו פרגולות מסוגננות ומורכבות יחסית.

בניית פרגולה מעץ גושני מתחילה במחיר של לערך 500 ש"ח למ"ר, אבל יכולה להגיע גם למחיר של 1000 ש"ח למ"ר אם משתמשים בעצים דו שכבתיים שהם מסיבים ועמידים יותר.

פרגולות עצים רב שכבתיים

פרגולות מעצים רב שכבתיים הן פרגולות שבנויות ממספר שכבות דקות של עצים. מחירן יכול להגיע לקצת יותר מ – 1500 ש"ח למ"ר. הן יותר חזקות מעץ האורן, אך פחות חזקות מהעץ הגושני. יתרונן העיקרי הוא בכך שאפשר לעצב אותן בצורות שונות, אפילו בצורת קשתות.

חיפוי הפרגולה

ישנן מספר דרכים עיקריות לחפות על הפרגולה

  • כיסוי פשוט מעץ במבוק – עד 200 ש"ח למ"ר (מתאים כאמור בעיקר לעץ אורן ורב שכבתי)
  • רעפי חרס רגילים – בין 250 ל- 500 ש"ח למ"ר
  • כיסוי יוקרתי יותר מרעפי שינגלס – בין 300 ל – 600 ש"ח למ"ר

ישנו גם כיסוי פלסטי לפרגולה בשם סטנף וכיסוי נוסף בשם פוליגל, אלו הם כיסויים פחות פופולאריים וזולים יחסית. (עד 200 ש"ח למ"ר)

מקרים מיוחדים

פרגולות שנבנות בתנאים לא אופטימאליים כמו למשל פרגולה תלויה ללא תמיכת קירות,  על קרקע שאיננה מרוצפת עשויות להיות יקרות יותר בכמה עשרות אחוזים.

לסיום – אל תשכחו לעשות השוואת מחירים

למרות כל מה שנכתב כאן, חשוב לזכור שמדובר במחירים משוערים בלבד ואילו המחירים אותם תמצאו בפועל עשויים להיות שונים. חשוב להתרשם גם מן המוניטין של החברה וחווד דעת הלקוחות שלה לפני שחותמים על עסקה בשווי של אלפי שקלים.

המידע באדיבות אתר נאקו – מדריך מוצרים ירוקים והשוואת מחירים.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים