מדריך מימון רכב לעסק

תוכן עניינים

כל אדם שפותח עסק לראשונה, מודע לעובדה שהעסק אינו מניב רווחים בשלבים הראשונים של הקמתו  ועל מנת לבנות את התשתית והיסוד הראשוניים של העסק, יש צורך להשיג מקורות שיממנו את הקמת העסק. מקורות המימון יכולים להיות שונים זה מזה בתכלית, כמו: הלוואה בנקאית למול הלוואה פרטית, סבסוד של המדינה מול ירושה פתאומית שהתקבלה, קרן מימון מול זכייה בפיס וכדומה.

כחלק מהקמת אבני היסוד של העסק, קיים הצורך להשיג מימון לרכבים שישמשו את העסק ויכניסו לו כסף.

מימון רכישת רכב לעסק – לא רק בבנק

האופציה הראשונית שנראית פשוטה וקלה, היא לקיחת הלוואה מהבנק לצורך מימון צי הרכבים של העסק. אולם, כאשר מדובר במימון רכבים, קיימות אלטרנטיבות אחרות המעניקות הלוואות עם תנאים אטרקטיביים במיוחד, והן מאפשרות ללווה לקבל הלוואה עם תנאי תשלום נוחים והשקעה ראשונית נמוכה.

לשם מימון רכב לעסק קמו חברות ליסינג, חברות אלו מציעות ללקוח ליסינג מימוני/ תפעולי, כלומר: באפשרותו של הלקוח לשכור את הרכבים למשך התקופה הרצויה, והתשלום על הרכבים ישולם באופן כזה: בתחילת התקופה, בעל העסק ישלם מקדמה כלשהי, ואת שאר התשלום- ההפרש הוא משלם במהלך התקופה על ידי החזרים חודשיים, ובסיום התקופה ניצבות בפניו שתי ברירות: האחת: לרכוש את הרכבים וזאת על ידי הוספת סכום פעוט וסמלי, האפשרות השנייה היא להחזיר את צי הרכבים שהושכר, ובמקומו לנהל  עם החברה עסקה חדשה למימון רכבים חדשים.

הדרך הזולה ביותר למימון הפעילות העסקית היא באמצעות הלוואה לעסקים דרך הבנק אולם על מנת לממן את רכבי החברה קמו חברות ליסינג אשר מתמחות במימון שכזה.

ליסינג – מימון מושלם לרכב

האפשרות של ליסינג עדיפה בהרבה על פני הלוואה רגילה מהבנק מכמה סיבות, ויש לה יתרונות בולטים:  ראשית, האופי שההלוואה מחברת הליסינג נושאת הוא אופי נוח, המבטיח שההלוואה נעשית בתנאים והחזרים נוחים יותר ללקוח מהתנאים שמציע המערכת הבנקאית.

כמו כן, עסקת הליסינג אינה דורשת מבעל העסק להציג ביטחונות או ערבויות כאלה ואחרות על מנת לבטח את הרכבים, הרכבים עצמם משמשים ביטחון להחזר ההלוואה.

בנוסף, חברות הליסינג מעניקות ללווים הטבות שאין באפשרותו של הבנק להציע לבעלי העסקים, לדוגמא: ביטוח רכב זול יותר, טיפולים לרכב במהלך תקופת ההלוואה, תחזוקה שוטפת ועוד.

 יתירה מכך, חברות הליסינג מעניקות ללווים הנחות אם הם מעוניינים לבצע עסקה של רכישת הרכבים בעתיד. יתרון מרכזי נוסף הוא: שהתשלום על הרכבים נחשב במס הכנסה להוצאה מוכרת, ועל כן ניתן לנכות מתשלום המס את דמי השכרת הרכב, כך יוצא שתשלום המס הוא תשלום נמוך יותר.

כמצוין לעיל, קיימים גם מקורות מימון בלתי צפויים, כגון: זכייה בפיס, ירושה, הכנסה גדולה ועוד. מקורות אלו יכולים אף הם לממן את רכישת צי הרכבים לעסק, אך יש במהלך זה סיכון גדול לעומת האופציות האחרות של לקיחת הלוואה מהבנק או ליסינג, שכן  הרכישה של הרכבים באופן עצמאי נעשית בבת אחת ולא בהחזרים ותשלומים נוחים, דבר זה מחייב את הלווה להוציא  סכומים גדולים. כמו כן, יתכן ותהיה ירידת מחירים של הרכבים, והתשלום המוקדם במזומן ימנע מהלווה ליהנות מכך.

 זקוקים לרכב בנסיעה עסקית לחו"ל? השכרת רכב בחו"ל

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים