אימון אישי – מדריך למתאמן

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, שומעים על יותר ויותר אנשים אשר ניסו, לרוב בהצלחה גדולה, את האימונים האישיים השונים ("קואצ'ינג"). גם אתם שוקלים לנסות? מעוניינים לשנות היבט כלשהו בחיים שלכם? אם כן, כדאי שתכירו בדיוק את המאפיינים של המגמה העולמית הזו במדריך זה.

מאפייני האימון האישי

אימון אישי, יש להדגיש, אינו תהליך חדש. הוא צמח החל משנות ה-70 של המאה הקודמת, ומקורו הוא באימוני האיגרוף השונים, שהתמקדו בשאיפה למצוינות ולהצבת יעדים ניתנים להגשמה. בהקשר הנוכחי, מטרת האימון היא לכוון אדם מסוים לשפר את ההישגים ואת התנהלותו לאורך החיים, בין אם באופן כללי ובין אם ביחס לסוגיה מסוימת: כך, ניתן למצוא אימון אישי לנשים, אימון אישי לשיפור הביטחון העצמי וכן הלאה.

הנקודה החשובה שיש להזכיר כאן היא שמדובר בתהליך של ממש, הנערך בנוכחות המאמן והלקוח שלו. האימון מבוסס על סימולציות, העברת ידע תיאורטי וביצוע "משימות" מטעמו של האדם המתאמן, לרוב על מנת להגיע להישג מסוים תוך פרק זמן מוגדר מראש. אלה נועדו ליצור העצמה, ולהביא למיצוי הפוטנציאל- דבר שמתבטא, מיותר לציין, באופנים רבים – הרחבה בנושא בפורטל אימון אישי.

כך זה מתבצע

חשוב להבין שכל מאמן אישי רשאי לבצע את ההליך על סמך הידע המקצועי שלו, כך שאין שיטת אימון אחת אשר דומה לחברתה. יחד עם זאת, ברוב המקרים ניתן להצביע על מספר מאפיינים שחוזרים בין מרבית האימונים: הראשון הוא פרק הזמן הנדרש למשימה. ברור כי לתוצאות משמעותיות לא ניתן להגיע לאחר יום או יומיים. תחת זאת, המטרה היא ליצור תוכנית ארוכת טווח, לרוב בעלת מפגש שבועי אחד.

הליווי של המאמן האישי מהווה גם הוא חלק חשוב. הוא למעשה משמש יותר מאשר גורם מייעץ למתאמן שלו: הוא זמין עבורו לכל שאלה, חווה יחד איתו את ההצלחות ומתאכזב באותה מידה מהכשלונות. לכן, אגב, הכימיה והתקשורת עם המאמן נחשבים לאחד המפתחות העיקריים להצלחת התהליך.

אימון אישי מסתכל כמעט תמיד על העתיד. המטרה אינה לנתח לעומק התנהגות בימים עברו, אלא להבין מה ניתן לקחת ממנה הלאה, ומה רצוי לשנות. יחדיו, יוצבו להם יעדים סבירים על פי מטרות האימון או פרק הזמן שהוקדש לו, אם כי תכנית זו יכולה בהחלט להשתנות בהתאם להתקדמות התהליך.

אימון אישי מתאים לכולם. כמעט

ציינו כבר כי קיימים סוגים לא מעטים של אימונים אישיים. למעשה, עולם הקואצ'ינג המתפתח של היום מעניק מענה לכל אדם, באשר הוא. היות וקשה למצוא אנשים אשר מרוצים מכל היבט והיבט בחייהם, הרי שעם הדרכה נכונה יכולים גם את לתעל את כיוון החיים שלהם לזה החיובי.

ועדיין, ברוב המקרים מי שיפנה לאימון יהיה אדם אשר מרגיש כי התקדמותו בחיים אינה כפי שהיה מעוניין. אנשים במשבר תעסוקתי, בעיות בזוגיות או כאלה שסובלים מחרדות או ביטחון עצמי נמוך, למשל, הם אלה שיפנו במקרים רבים לאימון.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים