תעסוקה לבני גיל הזהב – המדריך השלם שיעזור לכם למצוא עבודה!

תוכן עניינים

גיל הזהב הוא אמנם אחת התחנות היותר מאוחרות בחייו של האדם, אבל המציאות היא שהוא יכול להיות פתח להרבה מאד התחלות חדשות. רבים המשתייכים על האוכלוסייה הזו מעוניינים לעבוד, בין אם מחוסר ברירה (צורך לשמור על הכנסה כלכלית ראויה) ובין אם מתוך רצון להמשיך להיות פעילים ולתרום לחברה. העובדה היא שמציאת עבודה בגיל הזהב אינה משימה פשוטה בהכרח, אך כזו שאפשר להגשים בהצלחה רבה – לא פחות מאשר רוברט דה נירו בסרט ה"מתמחה" – אם יודעים מה לעשות. זה בדיוק מה שנציג עבורכם במאמר הבא.

האם כדי למצוא עבודה צריך להיות פעילים?תעסוקה לבני גיל הזהב - המדריך השלם שיעזור לכם למצוא עבודה!

יש גילאים בהם הצעות עבודה כמעט מתדפקות על דלתם של האנשים, כשמבחינה מעשית יהיו אלה גילאים צעירים יותר. במקרה של בני גיל הזהב, למרבה הצער, התמונה לא כזו חיובית. יש מעסיקים שעדיין סבורים כי אנשים מבוגרים לא יוכלו לעשות את העבודה היטב, עקב דעות קדומות אלה או אחרות, בעוד אחרים מפלים אנשים מחמת גילם. הפליה כזו אסורה על פי החוק, אלא במקרים בהם יש השפעה מוכחת לגיל על אופן התפקוד. למשל עבודות המצריכות הפעלת כוח פיזי.

 

לא מעט סיבות אחרות עלולות להביא לחוסר הרצון לקלוט עובדים מבוגרים: לפעמים ההנחה היא שהאדם המבוגר הוא מוכשר יתר על המידה לתפקיד (Overqualified), ולעיתים החשש נובע מכך שהוא ירצה, לכאורה, לתפוס את התפקידים הגבוהים בחברה – כולל של אלה שמראיינים אותו למשרה.
המשמעות הישירה היא שמחפש העבודה בגיל הזהב צריך להשקיע מאמצים באיתור משרות המתאימות לו. בכל מקרה רצוי לחפש משרות, להיפגש עם מעסיקים פוטנציאליים, להעביר קורות חיים ועוד.

 

כיצד מבליטים את היתרונות?

שאלה שעולה תמיד היא האם לחשוף את ה"קלפים", ולציין את הגיל. יש אנשים שיעדיפו שלא לציין את גילם (גם כאן אסור לחייב מועמד לעבודה לציין את גילו בהליך הקבלה), בעוד אחרים יסברו שהניסיון דווקא יכול להיות יתרון. אם בוחרים בגישה של הדגשת הותק והניסיון, שאנחנו בהחלט ממליצים עליה (כי עניין הגיל יעלה בטוח מתישהו), רצוי לחשוב מראש איך מגדישים את היתרונות האלה.
הנה כמה רעיונות: זה מתחיל עם הניסיון המקצועי רב השנים, שהוא פלוס משמעותי עקב לא מעט בחינות. לאדם המבוגר יש בדרך כלל פנאי גדול יותר להקדיש לעבודה, וגם המחויבות שלו לעסק יכולה להיות גדולה: אין מה לחשוש מעובדים שנוטשים את העסק למספר חודשים כדי ללמוד או לצאת לטיול הגדול בחו'ל, או כי הם מקבלים הצעת עבודה שיכולה להיות קרש קפיצה עבורם.

 

קשרים, אתרי אינטרנט ומה שביניהם

רבים מבני גיל הזהב מוצאים תעסוקה דרך סיוע של אנשים אחרים. אלה יכולים להיות חברים או מכרים, שיפנו אותם לעבר משרות פנויות שהם מכירים או אפילו צריכים. הסיוע יכול להיות של גורמים האמונים על סיוע לאוכלוסיות מבוגרות, דוגמת עמותות אלה או אחרות. גם בזירה האינטרנטית תוכלו למצוא אתרים המוקדשים לבני גיל הזהב, בהם מפעם לפעם מופיעות הצעות עבודה לצד מידע על גורמים שמחים לקבל אל שורותיהם אנשים מבוגרים (דוגמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

קראו גם: מדריך דרושים באינטרנט – איך לחפש עבודה?

 

דרוש ניסיון!

בהקשר הזה חשוב לציין לטובה את אתר "דרוש ניסיון", פורטל התעסוקה לאנשים מבוגרים המציע משרות מכובדות בהחלט לאנשים שגילם הוא 60 ומעלה. לא תמצאו כאן היצע אינסופי של משרות, אבל בהחלט מספר ראוי. בשנת 2016 לדוגמא הופיעו באתר 1,581 משרות חדשות, מ-843 מעסיקים חדשים, כש-432 השמות של אנשים מבוגרים נעשו בפועל. באתרי הדרושים הכלליים ניתן למצוא לפעמים משרות ואפשרות לסיווגים של העובדים בהתאם למאפיינים שלהם, כולל קבוצת הגיל: "בני 50 פלוס" לדוגמא.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

לקראת סגירת חוזה בבית אבות? טיפים ועצות שימושיות למעבר על החוזה טרם חתימה

מדריך לבחירת מכשיר שמיעה

מדריך תזונה לחולי סוכרת

זכויות חולי סרטן – מה מגיע לכם? וכיצד תדרשו את שמגיע לכם?

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים