המדריך לרפואה אלטרנטיבית – איזה טיפול מתאים לי?

תוכן עניינים

סובלים מכאבים שלא נגמרים? יש לכם אלרגיות מטרידות, עייפות או חולשה? לחץ דם גבוה, השמנה או אפילו דיכאון? כאשר הרפואה לא מוצאת פתרון, אסור להרים ידיים. במגוון רחב של בעיות רפואיות ניתן לטפל באמצעות מגון שיטות של הרפואה האלטרנטיבית.

אלטרנטיבה ושמה דיקור סיני

דיקור סיני נחשב לאחד מסוגי הרפואה האלטרנטיבית הנפוצים ביותר כיום. זהו חלק חשוב מהרפואה הסינית המסורתית, כאשר מחטים מיוחדות מיועדות ליצור איזון אנרגטי לצד תיקון מצבים על עודפי ליחה וחום. קיימות מפות המייצגות את גוף האדם ואשר מפרטות נקודות דיקור אשר לכל אחת מהן או לשילוב ביניהן יהיה אפקט רצוי.

באמצעות דקור ניתן לחזק את מערכת החיסון, לטפל בדלקות, להפחית כאבים. מחקרים של השנים האחרונות הוכיחו כי מדובר בשיטה יעילה לריפוי כאבי ראש חזקים ומיגרנות. עוד נמצא כי אמצעות דיקור ניתן לסייע להפרעות קשב בקרב ילדים, לשפר את איכות השינה, להפחית חרדות וסטרס.

חשוב להעיר כי הטיפול במחטים איננו כואב, לעיתים חשים תחושה של עקצוץ או חימום באזור שבו מתמקדים אולם לא צריך להיווצר דימום. מטפלים מקצועיים נוהגים להשתמש כיום במחטים סטריליות ועדיפות למחטים חד פעמיות.

נטורופתיה – לאכול בשביל הבריאות

חכמים גרסו – "הנך מה שאתה אוכל" כלומר, מי שידאג לתזונה טובה ובריאה ישמור על בריאותו. מי שיאכל בקביעות מזונות לא בריאים – מחליש את גופו ויהיה שרוי במחלות וכאבים. הנטורופתיה גורסת כי הרבה מאוד תופעות ומחלות כרוניות, אלרגיות, בעיות עיכול, קשיי שינה ותשישות, מחלות של דרכי הנשימה, בכל אלה ובתסמינים רבים אחרים ניתן להילחם באמצעות חיזוק הגוף ותזונה נכונה. אך לא רק תזונה משופרת תאפשר לגופינו להימנע ממחלות. בהתאם לצורך יקבל המטופל המלצות לפעילות גופנית, צמחי מרפא ותוספים שונים.

טיפול שמתחיל ברגליים – רפלקסולוגיה

עוד בעולם הקדום, במזרח הרחוק אך גם במזרח הקרוב, התבססה האמונה כי כפות הרגליים שלנו מסוגלות לייצג את הגוף כולו. למעשה, נקודות שונות בכפות הרגליים משקפות את בריאות האיברים השונים שבגופנו או, במצבי חולי, הן משקפות מה בדיוק בלתי תקין. יותר מכך – באמצעות יצירת לחץ או עיסוי על אזורים רצויים בכפות הרגליים ניתן להשפיע על היבטים שונים של הגוף, לרבות ריפוי מחלות.

הרפלקסולוגיה איננה סתם עיסוי בכפות הרגליים. ניתן בצורה כזאת לסלק רעלים ולאזן את האנרגיה. לאחר הטיפול מרגישים הרבה יותר נמרצים, תפקודי הגוף משתפרים. הרפלקסולוגים מרבים לטפל בכאבי ראש ומיגרנות, מתח ולחץ.

הומיאופתיה – תמציות הריפוי

הרעיון העומד בבסיס ההומיאופתיה (מכונה גם הומיאופתיה קלאסית) הינו דומה למדי לרעיון החיסון. אך בעוד שהחיסון שידוע ברפואה הרגילה כשימוש בווירוסים מוחלשים כדרך להרגיל את המערכת החיסונית, בהומיאופתיה אין מעורבות ישירה של מערכת החיסון.

מדובר בענף של הרפואה האלטרנטיבית שנחשב לחדש יחסית, קיים כשלוש מאות שנים לערך. תמציות הריפוי, המכונות רמדי, מיוצרים ממגוון רחב של חומרים שעוברים דילול. התמצית המדוללת חייבת להיות ברמה כזאת שכמעט ולא ניתן יהיה לאתר עקבות של החומר המקורי.

רעיון מרכזי של שיטת הריפוי היא – דומה המרפא את הדומה. על ידי יצירת סימפטומים לא רצויים, יוכל הגוף לייצר ריפוי בתהליך טבעי. באמצעות הומיאופתיה קלאסית ניתן להתגבר על חולשה של מערכת העיכול, על כאבים שונים, על נטייה חזקה למחלות, דלקות ואלרגיות. יש בנמצא תמציות הומיאופתיות שנמכרות כתוספי תזונה בבתי הטבע וברשתות הפארם, אך התוצאות המיטביות מושגות לאחר פגישת אבחון עם מטפל מוסמך, שמכין תמצית ריפוי אישית.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים