קנדידה

תוכן עניינים

קנדידה היא סוג של פטריות חוטיות הכוללות את השמרים. הוא מכיל כ-20 מינים.

קנדידה אלביקנס היא זן של שמרים הגורם בין היתר לזיהומים של קיכלי פה ושמרים בנרתיק.

קנדידה אלביקנס היא הגורם השכיח ביותר לזיהום פטרייתי בבני אדם, עם השכיחות הגבוהה ביותר בקרב אנשים עם סוכרת, HIV/איידס וסרטן.

הסימפטומים של זיהום קנדידה אלביקנס יכולים לכלול כתמים לבנים על הלשון או בתוך הפה; כאב בעת אכילה או בליעה; טעם לא נעים באוכל או בשתייה; קיכלי פה (קיכלי); גירוד בנרתיק או גירוי; ונרתיק חיידקי.

קנדידה היא אורגניזם שמרים שיכול לגרום למספר בעיות בריאותיות.

הוא נמצא לעתים קרובות בנרתיק ובמעיים.

קנדידה היא אורגניזם שמרים שיכול לגרום למספר בעיות בריאותיות. הוא נמצא לעתים קרובות בנרתיק ובמעיים. אנשים רבים אינם מודעים לנוכחותו ואינם יודעים כיצד להיפטר ממנו. זה כאשר זה הופך להיות חיוני עבור אנשים אלה להתייעץ עם הרופא שלהם לגבי הסימפטומים שלהם, אשר עשוי להעיד על זיהום או מצב אחר, כגון סוכרת או סרטן, הדורשים טיפול.

סעיף זה דן בקנדידה והגורמים לה, כמו גם מה עליך לעשות אם יש לך תסמינים הקשורים לזיהום שמרים זה.

קנדידה היא הזיהום השכיח ביותר בנרתיק.

התסמינים השכיחים ביותר הם הפרשות לבנות, גירוד, צריבה או ריח דגים במהלך מתן שתן.

קנדידה נגרמת על ידי קבוצה של פטריות חד-תאיות הידועות בשם שמרים. תאי שמרים אלה משגשגים באזורים חמים ולחים, כגון הנרתיק והפה.

הקדמה: קנדידה היא הזיהום השכיח ביותר בנרתיק. התסמינים השכיחים ביותר הם הפרשות לבנות, גירוד, צריבה או ריח דגים במהלך מתן שתן.

קנדידה היא שמרים שחיים בנרתיק.

זהו גורם שכיח לזיהומי שמרים בנרתיק.

קנדידה יכולה להיות מועברת מינית או מאם לתינוק במהלך הלידה. זה יכול להירכש גם ממגע במשטחים שזוהמו באורגניזם.

הוא נמצא לעתים קרובות באזורים לחים כגון חדרי אמבטיה, מטבחים וחדרי כביסה בהם יש רמות גבוהות של לחות. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן למצוא אותו גם בפתחי אוורור למייבש ובאזורים אחרים בהם יש לחות נמוכה.

התסמינים השכיחים ביותר של זיהום בשמרים בנרתיק הם גירוד, תחושת צריבה במהלך מתן שתן או יציאות, ואדמומיות על העור סביב הנרתיק.

קנדידה היא זיהום פטרייתי הגורם לזיהומי שמרים.

זה שכיח אצל נשים בהריון ואנשים עם סוכרת.

קנדידה היא זיהום פטרייתי הגורם לזיהומי שמרים. כמו בחברה של התמודדות וטיפול בפטריה זיהומית  זה שכיח אצל נשים בהריון ואנשים עם סוכרת. התסמין העיקרי של זיהום זה הוא גירוד בנרתיק, צריבה או כאב.

קנדידה היא שמרים הגורמים לזיהום במעיים.

קנדידה היא שמרים הגורמים לזיהום במעיים. זה ידוע גם בשם מוניליה, וזה די נפוץ אצל אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת, כמו אלה עם HIV או איידס.

קנדידה היא סוג של שמרים הגורמים לצמיחת יתר של תאי השמרים בפה.

זה נגרם על ידי צמיחת יתר של שמרים על הלשון ובתוך הלחיים.

קנדידה קיימת כבר מאות שנים, אך רק לאחרונה גילו מדענים כיצד לטפל בה.

מאמר זה ידון במה גורם לקנדידה, כיצד מטפלים בה ואילו תסמינים קשורים למצב זה.

קנדידה היא סוג של שמרים הגורמים לצמיחת יתר של תאי השמרים בפה. זה נגרם על ידי צמיחת יתר של שמרים על הלשון ובתוך הלחיים. קנדידה יכולה להימצא בכל האנשים, אך בדרך כלל משפיעה על אלה שהורידו להם שקדים או כאלה שמשתמשים באנטיביוטיקה לעתים קרובות.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים