מדריך מחשבונים פיננסים ברשת

תוכן עניינים

ודאי יצא לכם לבצע עסקה פיננסית משמעותית כל שהיא במהלך חייכם אם זו הלוואה, פתיחת תכנית חסכון או פנסיה. אתרי אינטרנט רבים מספקים לכם מחשבונים פיננסיים מתוחכמים שבאמצעותם אתם יכולים לבצע בדיקה אחר ההלוואות או ההשקעות השונות שלכם ולראות את הסכומים המדויקים של אותן עסקאות.

מה עושים עם מחשבונים?

רובנו לא מתמחים בכלכלה ולכן אין לנו את הידע הרלוונטי שיעזור לנו להבין מהי העסקה הנכונה. לרוב אנו סומכים על מה שפקיד הבנק או יועץ ההשקעות ממליץ לנו או על פי מה שנראה לנו נכון באופן שטחי, אך ללא בדיקה מעמיקה. אם ניקח כדוגמא את הלוואת המשכנתא אנו נראה כי יש לנו מסלולי משכנתא שונים הכוללים ריביות שונות, קבועות ומשתנות, בעלות הצמדה ואי הצמדה למדד. מחשבון משכנתא יכולים לסייע לנו לבחון מהי העסקה המשתלמת ביותר עבורנו ע"י חישוב של מסלולים אלה.

גם לאחר שהשתמשנו במחשבונים כדי להיעזר בהם בקבלת ההחלטה איזו עסקה לבחור אנו יכולים להשתמש בהם על מנת לבצע מעקב אחר אותן עסקאות. מחשבוני משכנתא יראו לנו כמה נותר לנו לשלם עבור המשכנתא, מה הסכום היורד לנו מידי חודש ומהו סכום הריבית החודשי בהתאם למסלול שבחרנו. האינפורמציה הזמינה הזו שימושית מאוד ומקלה עלינו את החיים. כך אנו חוסכים שיחות טלפון מיותרות אל הבנק וחיים בראש שקט עם הידיעה של הסכומים המדויקים של העסקה אותה ביצענו או שאנו עומדים לבצע.

עוד מחשבונים פיננסים

בדומה למחשבוני המשכנתא ישנם מחשבונים פיננסיים רבים הנותנים לכם מידע רלוונטי בכל התחום עסקי באשר הוא. מחשבון מע"מ אשר מאפשרים לנו לקבל תוצאות חישוב של מס הערך המוסף מה שרלוונטי כמעט לגבי כל עסקה שהיא. מחשבוני ריבית יספקו לכם מידע על סכום ההחזר החודשי שלכם לבנק בהתאם לסכום שלקחתם. מחשבוני פנסיה ותוכנית חסכון יתנו לכם מידע על תכניות אלה, יראו לכם כמה אתם משלמים ומה הסכומים העתידיים אשר אתם עשויים להרוויח.

בנוסף למחשבונים המיודעים בעיקר לתוכניות כספיות ישנם אתרים המציעים מחשבונים מיוחדים שנועדו לעזור לכם בחישוב ההוצאות השונות. לדוגמא, ישנם מחשבוני הוצאות חודשיות ובו אתם יכולים לחשב את סך ההוצאות החודשיות שלכם ולבצע מעקב חודשי על הסכומים אותם אתם מבזבזים. בדומה לזה, יש מחשבון עלות אחזקת רכב ובו אתם יכולים לבחון האם ההוצאות שאתם מוציאים על הרכב סבירות והאם בכלל הן נחוצות.

לסיכום, מחשבונים פיננסים מהווים שירות טוב וחיוני לגולש בכך שהם מסייעים בחישובים רבים הנוגעים לעסקאות פיננסיות שונות. בתור גולשים מומלץ לנו להשתמש בשירות זה שנמצא מרחק הקלקה בעכבר ומכיוון שמדובר בשירות שימושי מאוד אשר מוצע בחינם, דבר אשר אינו נפוץ במיוחד במחוזותינו,  רצוי וכדאי מאוד להיעזר בו.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים