מדריך החלפת בנק- איך עוברים בנק?

תוכן עניינים

קיימות מספר סיבות היכולות לגרום לאדם להחליט לעזוב את הבנק שבו הוא נמצא, ולעבור לבנק אחר, בין הסיבות שניתן למנות: מעבר דירה, הצעה טובה יותר שהתקבלה מבנק אחר ועוד.

תהליך עזיבת הבנק הנוכחי ומעבר לבנק אחר, הוא תהליך הכרוך בבירוקרטיה שכוללת משא ומתן עם גופים שונים, חתימה על מסמכים, סגירת חשבונות והתחייבויות וכדומה.

בעבר, היה תהליך החלפת בנק תהליך קשה ומורכב בהרבה מהתהליך הנוכחי, וזאת לאור העובדה שהבנקים לא רצו להפסיד לקוחות ועל כן לא אפשרו ללקוחותיהם לעזוב אותם בקלות יתירה.כיום, התהליך פשוט וזול יותר עקב התערבותו של בנק ישראל בנושא תהליכי החלפת בנקים.

מובן שאם סיבת עזיבת הבנק נובעת מחוסר סיפוק מהתנאים שמציע הבנק, תהליך העזיבה יהיה קשה יותר, אולם אם סיבת ההחלפה נובעת מתוך רצון לשפר את התנאים הקיימים- התהליך יהיה פשוט וקל בהרבה ו/או שלא יתקיים כלל, וזאת הודות לעובדה שהבנקים מתאמצים לשמור על לקוחותיהם, והם יעשו כל שביכולתם על מנת להשאירם, כולל: שיפור תנאי חשבון הלקוח , מתן הטבות וכדומה.

תהליך עזיבת הבנק ומעבר לבנק חדש, מתחיל כמובן בהודעה לבנק הנוכחי על הרצון לעוזבו, על הכוונה לסיים את חוזה ההתקשרות עימו, על סגירת חשבון הבנק הקיים והעברתו לטיפולו של בנק חדש.

מידע חשוב – מוקד טלפון של כל סניפי הבנקים

בהתאם להנחיות בנק ישראל, הבנק חייב על פי בקשתו של הלקוח, למסור עדכונים ונתונים מפורטים הנוגעים לחשבונותיו של הלקוח בבנק, כמו: נתונים לגבי התחייבויותיו של הלקוח, אשראי ,הלוואות ומשכנתאות, תוכניות חיסכון ופיקדונות, עמלות, מצב החשבון וכיוצא בזה, כמו כן, בשל ההשפעה הרבה של המידע דלהלן על החלטתו של הלקוח האם לעזוב את הבנק או להישאר בו, הבנק חייב לדווח ללקוח מהן ההוצאות הכרוכות בתהליך סגירת החשבון בבנק הנוכחי והמעבר לבנק חדש, ומה סך העלויות הנלוות בנקיטת צעד כזה.

כאשר כבר התקבלה החלטה סופית לעזוב את הבנק הקיים, ולהצטרף לבנק אחר, ישנה אפשרות לייעל את המעבר על ידי סידור וארגון כל העניינים הדורשים טיפול בבנק בצורה הטובה והמשתלמת ביותר תוך שיתוף פעולה מלא עם הבנק הישן , ופעמים רבות גם עם הבנק החדש- הבנק יכול לעזור ללקוח לסגור ולסיים את כל התחייבויותיו וחשבונותיו בבנק הישן, באמצעות ניהול משא ומתן עם הגורמים הרלוונטיים, חתימה על מסמכים וטפסים שונים, והעברת החשבון בצורה מסודרת.

חברות ועסקים אשר להם הלוואות עסקיות יאלצו להגיע להסכמה עם הבנק או לקחת הלוואה חדשה על מנת לאפשר למעבר מלא ולסיום היחסים עם הבנק הישן.

על ידי ניהול משא ומתן ברור, ושיתוף פעולה הדדי, ניתן לצלוח את תהליך החלפת הבנק בקלות.

חשוב לציין כי תהליך החלפת בנק אינו מחייב העברה מלאה של כל חשבונו של הלקוח לבנק חדש, קיימת אפשרות גם להעביר רק חלק מחשבון הבנק הישן לבנק חדש, לדוגמא: הטיפול בחשבון העובר ושב(עו"ש) באופן שוטף- נעשה על ידי הבנק הישן, ואילו נושא ההלוואות מטופל בבנק החדש .

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים