מדריך דרושים באינטרנט – איך לחפש עבודה?

תוכן עניינים

תחום התעסוקה הוא אחד התחומים אשר שודרגו עם כניסתו של עידן האינטרנט. בעבר היינו צריכים לבזבז זמן רב בחיפוש אחר תעסוקה בחברות כוח אדם והשמה, לשכת תעסוקה או בחיפוש אחר עיתונים שונים המספקים מודעות דרושים שונות. היום לעומת זאת, עולם האינטרנט מאפשר לנו לחפש אחר מודעות דרושים רבות באתרי אינטרנט שונים המיועדים לכך. מאמר זה ייתן לכם טיפים שימושיים אשר יעזרו לכם לחפש עבודה באמצעות האינטרנט.

אתרי דרושים – כלליים ונישתיים

כיום ישנם אתרי דרושים רבים ברחבי האינטרנט וכל אתר מציע מודעות דרושים ייחודיות לצד מודעות אשר קיימות במספר אתרים. ככל שהאתר הוא גדול, מוכר וותיק יותר כך יגדל הסיכוי שהוא יכלול משרות רבות יותר אותן ניתן למצוא באתרים אחרים. לכן, ראשית כל רצוי לחפש עבודה באתרים הגדולים והמוכרים, כך אתם בעצם מקבלים גישה לרוב המשרות אשר קיימות ברשת ואתם מגדילים משמעותית את הסיכוי לכך שתמצאו משרה מתאימה.

אתרים נוספים שבהם ניתן למצוא עבודה מתאימה הם אתרי דרושים נישתיים אשר פונים לקהל יעד ספציפי. לדוגמא, אתרים אשר מציעים משרות בתחום הביו-טק בלבד. במידה ואתה מחפש עבודה בתחום זה יתכן כי תמצא באתר זה מספר רב יותר של משרות מתאימות עבורך מאשר באתר דרושים כללי.

לחפש מודעות דרושים באתרי האינטרנט של חברות

דרך טובה נוספת למציאת עבודה היא חיפוש מודעות דרושים באתרי אינטרנט של חברות מוכרות. לדוגמא, במידה ואתה מחפש עבודה בתחום המחשבים אתה יכול לחפש בגוגל אתרי חברות המספקות עבודה בתחום ולהיכנס אל אזור מודעות הדרושים של אותה חברה. בחברות כאלה תמיד נדרשת עבודה ולכן רצוי לעבור מידי פעם על מודעות הדרושים המתעדכנות שם.

שיווק עצמי

דרך אחרת לחיפוש עבודה היא באמצעות שיווק עצמי בו אתם מציעים עבודה בהתאם לכישוריכם. ישנם אתרי דרושים רבים אשר מציעים את האופציה הזאת בנוסף למודעות הדרושים הרגילות. כאן ניתנת לכם ההזדמנות לכתוב ביתר פירוט את הכישורים שלכם ויש סיכוי סביר שמעסיקים שמשתמשים בשירות זה יפנו אליכם. זהו מעין "ראיון וירטואלי" בו אתם מציגים מידע שהוא מעבר לתבנית הבסיסית של קורות החיים הרגילות ובמידה והמעסיק ימצא עניין במה שכתבתם הוא לא יהסס לפנות אליכם.

חברות השמה

פניה לחברת השמה יכולה להניב תוצאות טובות. במקרים רבים חברת השמה מתמחה בתחום מסויים ודרכה תוכלו להגיע למשרות מבוקשות.

קהילות ופורטלים

בנוסף לכל אלה יש לנו את האופציה של אתרי קהילות ופורטלים שונים המציעים תתי פורומים של חיפוש עבודה. כאן אתם מרוויחים גם דרך נוספת להרחבת כמות המשרות שנחשפתן אליהן וגם את היתרון של הקהילה המשותפת אשר יכולה לסייע לכם במציאת עבודה מתאימה.

קורות חיים ומכתב מקדים

מעבר לחיפוש העבודה חשוב כמובן לכתוב דף קורות חיים מסודר ורלוונטי. באותם אתרים שאתם מחפשים עבודה תוכלו לרוב גם למצוא דוגמאות לכתיבה נכונה של קורות חיים. בנוסף, חלק מהאתרים מספקים לכם לפני שליחת קורות החיים אופציה לכתיבת מספר מילים מקדימות שיגיעו למעסיק. רצוי מאוד לנצל את האופציה הזאת כי בדומה למה שכתוב לעיל בנוגע לשיטה של מציעי העבודה, יתכן שמה שנכתוב שם הוא מה שיתפוס את תשומת הלב של המעסיק.

לסיכום, ישנם אתרי אינטרנט רבים ושיטות שונות לחיפוש אחר עבודה. ככל שנשתמש במגוון רחב יותר של אפשרויות חיפוש כך יגדל הסיכוי שנמצא עבודה ולרוב גם את המשרה המתאימה ביותר שייחלנו לה ולא משרת "פשרה". בסופו של דבר העבודה היא חלק חשוב בחיינו והיא משפיעה עלינו לא רק בהיבט הכלכלי אלא אף בהיבט החברתי והאישי, ומן הראוי שנשקיע מאמצים בחיפוש אחר עבודה שתגרום לנו נחת.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים