מדריך בחירת חברת ניקיון משרדים

תוכן עניינים

 אתה מתבונן במראה המשרד שלך, וממש לא מרוצה. הכתמים על השולחנות בולטים, האבק מצטבר בכל פינה, והריח? אין ספק שניקיון דרוש ובהקדם. כמובן שמדי פעם אתה מחלק את מלאכת הניקיון בין צוות העובדים המסור, אבל במשרד עם רמת פעילות (וטינוף) כמו שלך- זה ממש לא מספיק.

זה הרגע בו אתה מחליט להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון משרדים מקצועית. אתה פותח את "דפי זהב", מקיש את המילים הרלוונטיות בגוגל, ונחרד לגלות שמגוון האפשרויות פשוט עצום. כיצד תבחר, בסופו של תהליך, את החברה הטובה ביותר לעסק שלך?

ההנחה: לכל עסק צרכי ניקיון משלו

הדבר הראשון שיש לזכור הוא שהמונח "משרד" אינו מאפשר ללמוד הרבה על אופי המקום. כל אחד מהמשרדים נבדל ממשנהו בגודל, בארגון, במספר החדרים, בעיצוב ובחפצים המוצבים בו ודורשים ניקיון: שטיחים, מכשירי חשמל וכן הלאה.

כתוצאה מכך, חשוב מאד להחליט בהן בדיוק פעולות הניקיון שאתה מצפה מחברת ניקיון המשרדים שלך, וכן באיזו תדירות אתה מעוניין שזו תבצע את מלאכתה.

חברות ניקיון רבות מעניקות שירותים שאחרות לא (למשל: ניקיון שטיחים יסודי), כך שחשוב לבחור בחברה שתענה על כל הצרכים. הדבר נכון על אחת כמה וכמה בפעולות נלוות לניקיון, דוגמת הדברת מזיקים, תחזוקת מערכות, הפצת ריחות וכן הלאה.

לכן דבר ראשון הכינו רשימה של צרכי הניקיון שלכם – מה צריך לנקות? רשימה זו יכולה לכלול למשל: שטיפת הריצפה, ניקיון השירותים והמטבחון, חלונות, אבק, חדר מדרגות וכדומה.

שיחת התיאום היא החשובה ביותר

גם אם אתר האינטרנט של החברה מושקע ואנשי הקשר שלה נשמעים מקצועייים ביותר בטלפון, אין זה מספיק. חשוב מאד להיפגש עם אנשי החברה האמורה, כשההמלצה הברורה היא שהפגישה תיערך במשרד עצמו. כך יוכלו אנשיה ללמוד על התנאים המצופים, ואתה תוכל לדעת אם זו יכולה לספק את הפיתרון אליהם.

בפגישה זה, יש לעבור על כל אחד מרכיבי המשרד, ולראות כיצד תפיסת העבודה של החברה תתאים להם. חשוב לשאול את אנשיה על הציוד בו ישתמשו העובדים, המשך המצופה של התהליך, הרעש וההפרעה לסביבת העבודה ועוד.

בשיחה זו חשוב לתאם את השעה הנוחה לכם לביצוע העבודה: האם הכי נוח לכם ניקיון משרדים בערב או בבוקר? או אולי בשעות העבודה? האם יהיה צוות קבוע או מתחלף? באיזה חומרים משתמשים?

בנוסף, יש לראות מהי התדירות שבה החברה יכולה להציע את שירותיה ובאילו שעות: הרי יש חברות המתמחות בניקיון משרדים בבוקר, בעוד אחרות מבכרות דווקא את שעות הלילה. גם פה נדרשת התאמה מלאה לצרכי המשרד.

כוח אדם ומוניטין הם קלף מיקוח חזק

הבחנה ברורה שיש לעשות היא בין חברות אשר מתמחות בשירותי ניקיון משרדים לבין כאלה אשר זהו רק אחד מתחומי פעילותן. בדרך כלל, חברות אשר ותיקות בניקיון משרדים יציעו ציוד טכנולוגי מתקדם וכוח אדם המותאם למשימות מסוג זה, ומי שיוצא נשכר הוא בעל העסק.

כמובן שבדומה לחברות אחרות, גם המלצות של מכרים או קולגות, כמו גם בחינה מדוקדקת של פרופיל החברה (באינטרנט או בכל מקום אחר) יכולים רק לעזור בבחירה. עם זאת, מומלץ שלא להסתמך אך ורק על אלה, ותחת זאת לקיים את פגישת ההיכרות החשובה כל כך.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים