מדריך לבחירת חברת השמה

תוכן עניינים

 מדריך לבחירת חברת השמה  – טיפים להתנהלות נכונה

העולם הווירטואלי בהחלט מקל ומקצר עבורנו את החיפוש אחר עבודה חדשה. הקלות, הזמינות והיעדר הצורך לצאת מהבית נראים ממבט ראשון כמשתלמים ביותר. אך למרות כל אלה עדיין לא נס ליחן של חברות ההשמה השונות. רק חברת השמה מקצועית מסוגלת לתת מענה הולם לדרישותיכם מבחינת סוג העבודה, אפשרויות הקידום, גובה ההכנסה ותנאים אחרים. כלל המאפיינים שלכם, דהיינו, רמת השכלה, מקצוע, ניסיון קודם וציפיות משוכללים ע"י תוכנת מחשב וניהול אנושי לכדי התאמה מרבית למשרה הטובה ביותר עבורכם, כך שחברת ההשמה תוכל לקשר ביניכם לבין מעסיקים פוטנציאליים כאשר "כל הקלפים על השולחן" כבר מראש וכך לא תתאכזבו כל פעם מחדש. ישנן חברות השמה רבות בישראל ולהלן מספר טיפים כיצד להצליח בבחירה נכונה של חברת השמה.

ייעוד

מציאת עבודה לוקחת זמן וכל יום שעובר עולה לא מעט כסף ומועקה נפשית. לכם בוודאי שאין זמן לבזבז ולכן הקריטריון הראשי בבחירת חברת השמה הוא הייעוד החרוט על דגלה. ישנן חברות השמה אשר פועלות במרחב רב-תחומי, מקצועי ולא-מקצועי וישנן כאלה אשר הקדישו את עצמן להתמחות בתחום מאוד ספציפי כגון ההייטק, הנדסה, בכירים, צעירים ועוד. כך למשל, אם אתם מהנדסי תוכנה, הקפידו לבחור חברת השמה שמתמחה בעולם ההייטק, כזאת הנמצאת בקשרים עם המעסיקים הטובים ביותר בתחום.

המלצות

כאשר מחפשים עבודה דרך חברת השמה, רצוי מאוד לעשות זאת באופן שקול ואם אפשר ע"י מידע מוקדם. יחד עם זאת, כוחן של המלצות עלול להשתמע למספר פנים שכן מדובר בהצלחה (או כישלון) סובייקטיביים בהם תמיד היה הצורך ב-2 לטנגו. כאשר אתם מבקשים המלצה על חברת השמה, עמדו על היחס, השירות, הזמינות והמקצועיות ופחות על סיפורי ההצלחה או הכישלון. זיכרו כי חברת ההשמה אינה האופציה היחידה שלכם. גם מודעות של דרושים הייטק יכולים למלא את יעודים בסיוע במציאת עבודה בהייטק.

מקצועיות

 התרשמו מההתנהלות המקצועית של חברת ההשמה אותה בחרתם  :

  • הגורם המראיין – פקידה? מאבחנת מקצועית? בדקו את הבקיאות של הגורם שיראיין אתכם ברזי התחום בו אתם מעוניינים לעסוק.
  • הקלדת הנתונים – בכתב חופשי? במחשב?
  • עזרה בהכנת קורות חיים.
  • זמן פנוי לראיון וגילוי נאות של כל פרטי ההתקשרות עם החברה (זמן, תנאים וכו').
  • סדנאות הכנה – האם מציעה אותה חברת השמה סדנאות כלשהן עבור המועמדים?

התאמה בפועל

לאחר שכבר התחלתם תהליך של אבחון והשמה, זהו הזמן שלכם לעמוד על טיבה של חברת ההשמה ועד כמה היא מתנהלת בצורה הנכונה וזאת על פי:

  • מידת ההתאמה בפועל של המשרות המוצעות לדגשים שעליהם עמדתם בראיון והאבחון.
  • מידת ההבנה בפועל של נציג השירות המדבר אתכם בטלפון לגבי הדרישות שלכם.

בשלב הסופי, כאשר תגיעו לראיון העבודה אצל המעסיק הפוטנציאלי, תוכלו לראות בדיוק האם גם הצד השני, המעסיק, קיבל את כל הפרטים אודותיכם מעבר לקורות החיים כגון ציפיות ההכנסה והתנאים הסוציאליים.

וזיכרו- חברת השמה טובה ומקצועית תחסוך לכם עוגמות נפש רבות בהגעה לראיונות עבודה שנועדו לכישלון מראש

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים