חנויות להשכרה

תוכן עניינים

חנויות להשכרה נחשבות לנכס נדלני פופולארי במיוחד הן עבור בעלי עסקים והן עבור יזמים מתחומים שונים. לפני שמתחילים לחפש חנות להשכרה, חשוב להבין קודם כל מה המטרה של החנות ומה בדיוק אנחנו רוצים למכור בה. האם מדובר בחנות נוחות בה מוכרים סיגריות, ממתקים ושאר מוצרים, האם זו חנות למכירת פרחים, האם חנות בגדים או אולי בכלל חנות שהיא בגדר סוג של משרד המציע שירותים כמו שירותי תיירות, שירותי השכרת רכבים, חנות המעניקה שירותי מכירת ספרים וכדומה. לאתר לחצו כאן.

freepik

מיקום החנות

לאחר שהבנו איזו חנות אנחנו פותחים ומה בדיוק אנחנו רוצים להציע ללקוחות שלנו, עלינו לחשוב על מיקום של החנות. תהליך בחירת המיקום מתחלק לשניים:

  1. עיר או יישוב – קודם כל עלינו לבחור את העיר המתאימה בהתאם לקהלי היעד שאליהם אנו פונים. לצורך הדוגמא, אם אנחנו מתכוונים למכור בחנות שלנו בגדי יוקרה מפריז אותם אנו מייבאים בבלעדיות, כנראה שנעדיף להשכיר חנות בעיר פוטנציאלית כמו תל אביב, גבעתיים או אפילו נתניה שם יש כמות גדולה של צרפתים יהודים. מנגד, אם אנחנו מציעים שירותי מכירת כרטיסים לאטרקציות בעיר מסוימת, כדי שהמיקום יהיה תיירותי בהתאם לאותה עיר.
  2. רחוב, מרכז מסחרי או קניון- לאחר שהבנו באיזה אזור אנחנו רוצים למקם את החנות שלנו, עלינו לחשוב גם על האזור באופן יותר ספציפי כמו למשל הרחוב או הקניון. אם נמשיך עם הדוגמא של חנות הבוטיק למכירת בגדים ייחודיים מפריז, כנראה שאזור נווה צדק בתל אביב יכול להיות מיקום מושלם למטרה זו. כמובן, שחשוב לזכור כי המיקום של החנות והגודל שלה משפיעים על המחיר לשכירות שנשלם חודש בחודשו.

 

מה כוללת השכירות?

לפני שחותמים על חוזה כזה או אחר, כדאי לשאול האם מחיר השכירות כולל דברים נוספים כמו ארנונה, חשמל ומים, האם יש מטבחון קטן ושירותים בחנות לעובדים וללקוחות? לפעמים בעלי החנות מספקים מחיר נקוב קבוע על כלל השירותים אך לעתים המחיר של השכירות בנפרד. כמובן שכל הפרטים חייבים להיות מאוגדים תחת חוזה מסודר עליו שני הצדדים חתומים. מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי העוסק בתחום הנדל“ן לצורך כתיבת וחתימת החוזה.

 

 

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים