המדריך השלם להסרת קעקועים

תוכן עניינים

עד לפני מספר שנים, דעה נפוצה ביותר הייתה שקעקועים הנחקקו על גבי הגוף יישארו בו לנצח. כמובן שאין הרבה קשר בין גישה זו לבין המציאות: כיום, יש לא מעט טיפולים שתכליתם הסרת קעקועים, לא פעם עם אחוזי הצלחה מקסימליים.

מהן, אם כן, האפשרויות העומדות בפני המעוניינים בהסרת קעקוע? וכיצד עושים זאת נכון? מדריך זה יפרט את כל הדרכים להעלים קעקוע שעבר זמנו ואנחנו לא רוצים לראות אותו על גופנו יותר.

קעקוע ניתן להסיר במספר דרכים

אז איך בדיוק מעלימים את הקעקוע? בהקשר הזה, ניתן להצביע על מספר שיטות עיקריות. הנפוצה ביותר בשנים האחרונות, וזו בעלת אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר, היא הסרת קעקועים בלייזר. בשיטה זו, המצריכה מספר טיפולים עוקבים, נשלחות קרני לייזר בגוונים שונים אל העור, ומביאות לפירוק הפיגמנטים של הצבע שבו. לאחר תקופת ההחלמה, עתידה הצלקת להיעלם מהגוף, בדרך כלל לחלוטין. באתר המרכז להסרת קעקועים תוכלו לקבל מידע מקיף עלדרך זו

שיטות אחרות להסרת קעקועים מתבססות על טיפולים שונים הנעשים לעור עצמו. שיטת השיוף מצריכה הסרה של השכבות העליונות של העור, על גבן מופיע, מן הסתם, הקעקוע. לאחר תקופת החלמה ארוכה יחסית, ולעיתים בכפוף לצלקות זעירות, יוסר הקעקוע מהגוף. גם טיפולים כירורגיים, המתבצעים תחת הרדמה מקומית, מהווים שיטה להסרת הקעקוע, גם אם מורכבת באופן יחסי.

הגורמים שישפיעו על הצלחת התהליך

חשוב להדגיש שאין דינו של קעקוע אחד דומה לאחר. למעשה, בכל אחד מהמקרים זוהי משימה בעלת אחוזי הצלחה שונים. בין השאר, גודלו של הקעקוע, איכות הצבע והגוונים השונים יהוו גורמים בעלי השפעה מהותית. כך, למשל, קעקועים בגוונים ירוקים או אדומים, מאיכות צבע גבוהה, יהיו קשים ביותר בהסרה. לעומת זאת, קעקועים "חובבניים", בגוונים כהים דוגמת כחול או שחור, יהפכו את המשימה לפשוטה הרבה יותר.

היום שאחרי ההסרה

בהתאם לחלוקה שעשינו מעלה ביחס לשיטת הסרת הקעקועים, אפשר לטעון שתופעות הלוואי אינן אחידות. במקרה של הסרת קעקועים בלייזר, יהיו אלה מינימליות בכל קנה מידה: לרוב, מדובר בגירוי מסוים בעור, תוצאה של הליך החימום שלו. אולם, זה חולף לרוב לאחר מספר שבועות.

נקודה מרכזית נוספת היא שהסרת קעקועים אינה נעשית ביום אחד. מעבר לסדרת הטיפולים שהזכרנו, הרי שנדרש הליך החלמה מסוים לגוף. זו גם הסיבה שהמטפלים ישימו תחבושת על מקום הטיפול. בדרך כלל, התוצאה תהיה הדרגתית, אך בסוף הדרך תשביע את רצונו של האדם במידה הרבה ביותר.

המפתח להסרה נכונה

כאשר בוחרים בהסרת קעקועים, חשוב לתת את הדעת על מספר גורמים. האבחנה הראשונה היא סוג הטיפול, פונקציה של טיב הקעקוע, רצונות האדם והתקציב אשר הוא יכול להקדיש למשימה. ככלל, מחירי הסרת קעקועים הם כיום שווים לכל נפש, ולא מהווים מכשול עיקרי למעוניינים בכך באמת.

חשוב מאד לבחור בקפידה גם את הגורם המטפל. חיוני שיהיה זה אדם בעל ניסיון רב בהסרת קעקועים, עם דגש על השיטה הנבחרת. המלצות, חוות דעת ובחינת תוצאות טיפולים קודמים של אותו אדם מהווים צעדים שרצוי מאד לבצע.

צור קשר - לכל שאלה מוזמן להשאיר פרטים